Guarana – pobudzenie i szczupła sylwetka

Guarana cieszy się coraz większą popularnością w Polsce i na świecie, choć w niektórych rejonach stosowana jest od lat. Nic dziwnego – guarana ma niezwykle szerokie, pozytywne korzyści dla organizmu i każdy znajdzie w nich jakiś element dla siebie. Dowiedz się, jak dokładnie działa guarana i co możesz zyskać, włączając ją do swojego jadłospisu lub do codziennej suplementacji.

Guarana to pomarańczowy proszek o nieco gorzkim i kwaśnym, bardzo orzeźwiającym zapachu. Stanowi najlepszy dodatek do śniadań. Możesz dodać łyżeczkę guarany do porannego, owocowego lub warzywnego koktajlu, aby cieszyć się mnóstwem energii przez pierwszą połowę dnia, a może nawet dłużej! Jak dokładnie działa guarana? Przede wszystkim jest ona cennym źródłem kofeiny, która niweluje uczucie zmęczenia fizycznego i psychicznego, a także teofiliny i teobrominy. Dzięki temu guarana bardzo skutecznie dotlenia cały organizm sprawiając, że staje się on bardziej wydajny.

Co ciekawe, guarana nie podrażnia żołądka i działa o wiele łagodniej, przez co nie powoduje takiego rozdrażnienia i gwałtownych, niespodziewanych spadków energii, jakie mogą pojawić się w przypadku stosowania kofeiny – zwłaszcza dużych ilości. Guarana ma dobry wpływ na układ nerwowy, wzmaga koncentrację i poprawia pamięć. Pozwala również pozbyć się problemów trawiennych. Czy guarana odchudza? Powoduje ona silny efekt termogeniczny, przez co tkanka tłuszczowa spalana jest szybciej i o wiele skuteczniej. Ponadto guarana pozwala zachować mnóstwo energii i dobre samopoczucie przez cały dzień, a przecież po słodkie czy słone przekąski sięgamy wtedy, kiedy dopada nas spadek mocy – to właśnie jedna z najczęstszych przyczyn nadwagi. Guarana zapobiega podjadaniu i nagłym atakom apetytu, dlatego jest sprzymierzeńcem w odchudzaniu dla osób, które przytyły z powodu nieograniczonego i niekontrolowanego sięgania po niezdrowe przekąski.

Guarana to świetne wsparcie w odchudzaniu. Jeśli stosujesz dietę i ćwiczysz, przyda Ci się dodatkowe źródło zdrowej energii, jakim z całą pewnością jest guarana.