Kofeina – sposób na to, by schudnąć skutecznie

Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie życia bez kofeiny. Każdego ranka, zaraz po przebudzeniu, bezwiednie sięgają po kubek gorącej, obowiązkowo mocnej kawy. Niestety, nie jest to najlepsze rozwiązanie dla naszego żołądka. Nie wszyscy jednak wiedzą, że istnieją inne źródła kofeiny, które pozwolą Ci obudzić (a raczej pobudzić) się o wiele skuteczniej, nie powodując przy tym rozdrażnienia, podrażnienia żołądka i nagłych, niespodziewanych spadków mocy. Inne źródła kofeiny, oprócz kawy, to między inny zielona herbata, guarana, yerba mate czy zielona kawa.

Skupmy się jednak na odpowiedzi na pytanie, czy kofeina pomaga schudnąć? Odpowiedź brzmi: oczywiście, że tak! Kofeina bez cienia wątpliwości pomaga schudnąć? W jaki sposób? Przede wszystkim kofeina skutecznie podkręca metabolizm, przez co procesy trawienne ulegają przyspieszeniu. Ponadto pomaga ona skuteczniej spalać tkankę tłuszczową. Kofeina, zawarta w yerba mate czy w guaranie, działa łagodnie i przez wiele godzin, skutecznie dodając nam energii. Dzięki temu, za każdym razem, kiedy nasz poziom mocy zacznie gwałtownie spadać, nie musimy sięgać po kolejną kawę (najczęściej pełną cukru i mleka) czy po niezdrowe przekąski. Chyba każdy z nas przeżył ten moment, kiedy poczuł nagłe zmęczenie i MUSIAŁ sięgnąć po słodkiego batona, najlepiej XXL, wielkie ciastko z piekarni lub inne tuczące rzeczy. Kofeina skutecznie zapobiega takim sytuacjom sprawiając, że poziom naszej energii jest w miarę stały.

Warto zmienić kawę na inne źródła kofeiny, również z uwagi na nasze codzienne przyzwyczajenia. Kawa siłą rzeczy powoduje, że mamy ochotę sięgnąć po coś słodkiego – co lepiej złagodzi gorzki posmak niż kawałek słodkiej czekolady?

Kofeina z pewnością może być cenną pomocą w odchudzaniu. Wystarczy wybierać ją rozsądnie, aby była dobrym sprzymierzeńcem w naszym procesie gubienia tkanki tłuszczowej.